Fellebbezés és várólista

KEDVES JELENTKEZŐK!

Azok, akiknek a pontszámuk nem érte el a 33 pontot, élhetnek a fellebbezés lehetőségével, vagy jelentkezhetnek a hamarosan induló várólistára is.

– Fellebbezés:

Az Eötvös Loránd Tudományegyetem Kollégiumi Központ Felvételi Bizottsága által kiírt felvételi eljárás során elutasított hallgatójának van lehetősége fellebbezéssel élni. A fellebbezés egy kérvény az elektronikus tanulmányi rendszerben, amely az Ügyintézés-> Kérvények->Kitölthető kérvények-> Kollégiumi fellebbezés alatt érhető el. A kérvény leadására az elutasító határozat kiküldését követő 15 napban van lehetőség. A fellebbezés jogosságáról a Hallgatói Jogorvoslati Bizottság dönt, az erről szóló értesítés pedig szintén a Neptunban kerül kiküldésre minden hallgató számára. A folyamat során a már leadott kérvények kerülnek átnézésre javítás, dokumentum feltöltése nélkül.
Jogos fellebbezéssel élhetnek a következő személyek:
• az elektronikus tanulmányi rendszer működéséből fakadó problémával szembesült, (nem számított olyan pontot a rendszer, amelyhez feltöltött dokumentum elfogadásra került);
• érvényesítői hiba következtében, esetleges dokumentum pótlására/javítására nem lett felszólítva;
• a Felvételi szabályzat megfelelő pontjainak eleget tevő dokumentum nem került elfogadásra.
Abban az esetben érdemes fellebbezést benyújtani, ha az elesett pontokat a kapott pontszámhoz hozzáadva, az adott felvételi kiírás során meghúzott ponthatárt a jelentkező eléri, ellenkező esetben a kérvény leadása nem célravezető. Amennyiben az adatlap és az igazolások rendben voltak, de a kapott pontszám alacsony volt, vagy ha nem abba a kollégiumba került egy hallgató, amit megjelölt, nem érdemes fellebbezést leadni, mert ezek nem minősülnek eljárási hibának. A Bizottság ezekben az esetekben nem módosítja a határozatot.

A fellebbezési kérvény augusztus 19-től érhető el.

– Várólistás jelentkezés:

A várólistára mind a felvételt nem nyert elsős és felsőéves hallgatók is jelentkezhetnek. Az időközben vagy tanév közben lemondott vagy megüresedett helyek folyamatosan kerülnek a várólistáról feltöltésre. A felvételt nyert hallgatókat minden esetben értesítik majd erről.
A várólistás jelentkezéshez az elsős és felsőéves jelentkezéshez hasonlóan a felvételi szabályzatban meghatározott dokumentumok és igazolások szükségesek.

A kérvény a Neptunban érhető el augusztus 20-tól.

A fellebbezéssel és a várólistás jelentkezéssel kapcsolatosan felmerült kérdések feltevésére az alábbi e-mail címek állnak rendelkezésre:

– Jelentkezéssel kapcsolatos kérdések:

jelentkezes@kolhok.elte.hu

– Neptunnal kapcsolatos kérdések:

neptun@kolhok.elte.hu