VÁLASZTÁSOK 2016 – a Választási bizottság közleménye –

Ezúton tájékoztatjuk az ELTE Vezér úti Tagkollégium lakóit, hogy a rendes 2016. évi őszi kollégiumi választásokra november 8-10. kerül sor.

Helyszín: ELTE Vezér úti Tagkollégium, 1141, Budapest, Vezér utca 112, Porta

A választás az Eötvös Loránd Tudományegyetem Kollégiumi Hallgatói Részönkormányzat Alapszabály 198. – 206. § szerint definiált urnás választási mód szerint zajlik.

Jelöltállítási időszak

2016.10.27. /csütörtök/ 22.00 – 2016.11.07. 17.00

A választás pontos időpontja

2016.11.08. 19.00-21.00

2015.10.09. 19.00-21.00

2015.10.10. 19.00-21.00

A helyi Diákbizottság megválasztása

Az urnás választás során két szavazás zajlik. Egyrészt megválasztásra kerül a Diákbizottsági Elnök és a Diákbizottsági Alelnök. Ezen pozíciókra két fős listák választhatóak, amelyek esetében előre meg kell jelölni, a lista tagjai közül, a lista győzelme esetén ki tölti be az elnöki, és ki az alelnöki tisztséget. VUK DB elnökének és alelnökének bármely VUK HÖK tag indulhat, minden VUK HÖK tag választható, aki a jelöltállítási időszakban húsz VUK HÖK tag támogató aláírásával érvényesen jelölőlapot a Választási Bizottság felé lead (valasztas@kolhok.elte.hu), illetve a Választási Bizottság felé legkésőbb a választás kezdetét megelőző 96. óráig egy programot lead. A program kötelező tartalmi elemét képezik a jelöltek tervei és elképzelései, megválasztásuk esetére. A programot a Választási Bizottság köteles az adott kollégiumi hallgatói részegység minden polgára számára írásban, igazolhatóan eljuttatni a választás megkezdését megelőző 72. óráig (2016. november 5. 20:00). A győztes lista tagjai nyerik el a diákbizottsági elnöki illetve diákbizottsági alelnöki mandátumokat. A Diákbizottság fennmaradó 7 helyére a tagok egyénenként választhatóak.

Egy személy részt vehet mind a két választáson. Azon személy, aki a két fős listák választása során mandátumot szerzett, az egyéni jelöltek sorából automatikusan kizáratik.

Szintképviselői választás

Szintképviselőnek a VUK HÖK bármely tagja indulhat, minden VUK HÖK tag választható, aki a jelölési időszakban a saját választókörzetében – ebből 9 van – lakó öt VUK HÖK tag támogató aláírásával érvényesen ellátott jelölőlapot a Választási Bizottság felé lead (valasztas@kolhok.elte.hu).

Minden választási körzet esetében a legtöbb érvényes szavazatot kapott induló nyer szintképviselői tisztséget. A választás urnás választási mód szerint zajlik.

Budapest, 2016. október 27.

VUK_szintkepviselo_jelölölap-2016

VUK_elnoki_jelololap2016