VÁLASZTÁSOK 2016 – a Választási bizottság közleménye –

Ezúton tájékoztatjuk az ELTE Ajtósi Dürer sori Tagkollégium lakóit, hogy a rendes 2016. évi őszi kollégiumi választásokra 2016.10.24-26. között kerül sor.

Helyszín: ELTE Ajtósi Dürer sori Tagkollégium, 1146, Budapest, Ajtósi Dürer sor 23., Porta

A választás az Eötvös Loránd Tudományegyetem Kollégiumi Hallgatói Részönkormányzat Alapszabály 198. – 206. § szerint definiált urnás választási mód szerint zajlik.

Jelöltállítási időszak

2016.10.17. /hétfő/ 23.00 – 2016.10.20. /csütörtök/ 20.00

A választás pontos időpontja

2016.10.24. 19.00-22.00

2016.10.25. 19.00-22.00

2016.10.26. 19.00-22.00

A helyi Diákbizottság megválasztása

A választás során 2 fős listákra lehet szavazni, melyek egy diákbizottsági elnökjelöltből és egy diákbizottsági alelnökjelöltből állnak. Az ADK DB elnökének és alelnökének bármely ADK HÖK tag indulhat, minden ADK HÖK tag választható, aki a jelölési időszakban ötven ADK HÖK tag támogató aláírásával érvényesen ellátott jelölőlapot a helyi választási bizottság felé lead – kivéve az ADK Kollégiumi Küldöttgyűlési szavazati joggal rendelkező tagjait, illetve az aktuálisan szintképviselői tisztségért induló ADK HÖK tagokat – illetve a Választási Bizottság felé legkésőbb a választás kezdetét megelőző 96. óráig egy programot lead. A program kötelező tartalmi elemét képezik a jelöltek tervei és elképzelései, megválasztásuk esetére. A programot a Választási Bizottság köteles az adott kollégiumi hallgatói részegység minden polgára számára írásban, igazolhatóan eljuttatni a választás megkezdését megelőző 72. óráig (2016. október 21. 19:00). A győztes lista tagjai nyerik el a diákbizottsági elnöki illetve diákbizottsági alelnöki mandátumokat.

A Diákbizottság fennmaradó 7 helyére a Diákbizottsági Elnök nevezhet ki személyeket. Az ADK DB tagjának bármely ADK HÖK tag kinevezhető, kivéve az ADK Kollégiumi Küldöttgyűlési szavazati joggal rendelkező tagjait, illetve az aktuálisan szintképviselői tisztségért induló ADK HÖK tagokat. A kizárást megtestesítő indulókat a Választási Bizottság a választásokból kizárja.

Szintképviselői választás

Szintképviselőnek az ADK HÖK bármely tagja indulhat, minden ADK HÖK tag választható, aki a jelölési időszakban a saját választókörzetében – ebből összesen 9 van – lakó tíz ADK HÖK tag támogató aláírásával érvényesen ellátott jelölőlapot a választási bizottság felé lead, kivéve az ADK DB tagjait, vagy akik az aktuális választási időszakban ADK DB mandátumért indulnak.

Minden választási körzet esetében a két legtöbb érvényes szavazatot kapott induló nyer szintképviselői tisztséget, akik tisztségüknél fogva tagjai lesznek a 18 tagú Kollégiumi Küldöttgyűlésnek. A választás urnás szavazással történik.

Budapest, 2016. október 17.

ADK_szintkepviselo_jelölölap-2016

ADK_elnoki_jelololap2016