Hogyan jelentkezzek az ELTE kollégiumaiba?

 

 

Kedves elsőéves hallgatók!

Gratulálunk nektek a sikeres egyetemi felvételetekhez!

 

Köszöntünk benneteket az ELTE polgárai között! Reméljük számos emlékezetes és sikeres év áll előttetek az egyetem keretein belül. Külön örömet jelent számunkra az, ha az ELTE-s életérzést kollégistaként szeretnéd megtapasztalni, ehhez pedig jelentkezel az idei elsőéves felvételin! Most ehhez a jelentkezéshez szeretnénk segítséget nyújtani. A továbbiakban röviden végigvesszük a jelentkezés állomásait, és jelezzük nektek, hogy hol találtok további segítséget és információkat!

 

 

AZ EÖTVÖS LORÁND TUDOMÁNYEGYETEM KOLLÉGIUMAIBA A JELENTKEZÉS JÚLIUS 24. 8 ÓRÁTÓL AUGUSZTUS 3. 10 ÓRÁIG TART!

 

FONTOS: A 2020-as elsőéves felvételi eljárás során két, a járványügyi helyzethez kapcsolódó információt még az ismertető előtt át kell adnunk nektek:

  • Idén a kollégiumi jelentkezés során lehetőségetek van lakhatási támogatásra is pályázni. Ez azt jelenti, hogy ha a felvételi jelentkezési kérvényben ezt jelölitek meg a legördülő menüben, akkor elutasító határozat esetén lehetőségetek van lakhatási támogatást kapni az egyetemtől. Arra is lehetőségetek van, hogy csak és kizárólag a kollégiumi férőhelyre, vagy csak és kizárólag a lakhatási támogatásra pályázzatok. A Felvételi Bizottság felhívásából idézve: „Azon hallgatók számára, akik szociális helyzetüket a kollégiumi felvételi eljárás során igazolják, azonban kollégiumi férőhelyet nem kapnak és lakhatási hozzájárulásra szóló igényüket a tárgyban megjelölt kérvényben jelzik, az őszi szemeszterben előreláthatólag 20.000-40.000 Ft/fő/hó ösztöndíjat folyósítunk. Az ösztöndíj pontos összegről, az abban részesülők pontos számáról a járványhelyzet, a lehetőségek és az igények alapján születik döntés, melyről az alább meghatározott időben és módon tájékoztatjuk Önöket.”
  • A járványügyi helyzetre való tekintettel vegyétek figyelembe, hogy az információs anyagokban megtalálható számok az egyes kollégiumok férőhelyéről az eddigi, járványmentes időszak kapacitását tükrözik. „A járványügyi helyzet aktuális állására való tekintettel a rendelkezésre álló férőhelyszámokról a későbbiekben tájékoztatjuk Önöket, illetve a fenti dátumok ugyanezen okból változhatnak, melyről idejében, a Neptun-felületen informáljuk az érintetteket.”

 

 

====>> Hogyan tudtok jelentkezni?

 

Legelőször is: a jelentkezés a Neptunban történik. A Neptun az egyetem Egységes Tanulmányi Rendszere, ahol a tanulmányaid során a legtöbb információs, adminisztrációs, oktatási és pénzügyi dolog zajlik majd (értesítések, jelentkezések, be- és kifizetések stb.).

Az egyetemre való felvételt követően e-mailben kapjátok meg a Neptun kódotokat és az információkat, hogy hogyan tudtok hozzá jelszót kérni, így aztán már be tudtok majd lépni a Neptunba.

 A kollégiumi jelentkezést az Ügyintézés -> Kollégiumi jelentkezés menüpont alatt találjátok meg. A jelentkezés folyamatáról itt találsz ábrákkal illusztrált bővebb anyagot: Segédanyag a kitöltéshez

A jelentkezés során először egy preferenciasorrendet kell megadnod azon kollégiumok megjelölésével, amelyekbe szeretnél mindinkább bekerülni.

FONTOS: a jelentkezésed a Kollégiumba történik, tehát a sikeres kollégiumi felvételi csupán a férőhelyet garantálja. Mivel a lakók kollégiumi elosztása több szempont alapján kerül mérlegelésre, lehetséges, hogy olyan kollégiumba nyertek felvételt, amely hátrébb szerepelt a preferencialistán, illetve lehet, hogy meg sem jelölted (abban az esetben, ha nem mindet vetted bele a listába).

 

=>> Talán már láthattátok, hogy készítettünk nektek egy kis összefoglalót a kollégiumainkról, amely segíthet tájékozódni, melyik is a szimpatikus és a megfelelő számotokra.

Az összefoglalót itt találjátok meg: 

Ismerd meg az ELTE kollégiumait!

A kollégiumok és az egyetemi karok térképen való elhelyezkedését pedig itt találjátok:

Kollégiumok a térképen <<=

 

Ezután következik a státuszok igazolása és a dokumentumok feltöltése, amelyek alapján a pontjaitok számításra kerülnek. Nagyon fontos, hogy itt minden státuszt és igazolást pontosan és precízen adjatok meg és töltsetek fel, hiszen a nem megfelelő ki- és feltöltés esetleg pontvesztést vonhat maga után.

 

– A legfontosabb igazolás típus az a hatósági bizonyítvány az egy lakcímre bejelentett személyekről, vagy más néven az önkormányzati igazolás. Ha ez nem megfelelő, esetleg nem töltitek fel, a jelentkezésre automatikusan nulla pontot kaptok. Figyeljetek rá, hogy lehetőleg olyan igazolást kérjetek, amelyen nem csak az szerepel, hogy hányan vagytok egy lakcímre bejelentve, de látszódjon a lakók neve is. Amennyiben az önkormányzat vagy kormányablak ilyen igazolást nem ad ki, szükséges lesz az egy lakcímre bejelentett személyek lakcímkártyájának feltöltésére is.

– Ezt követően a veletek egy lakcímre bejelentett személyek, pl. szülők, testvérek, nagyszülők stb. státuszát kell igazolni a megfelelő módok és szempontok szerint.

– A kérvényezőre vonatkozó körülményeket, pl. egészségkárosodás, sport, tanulmányi és közéleti tevékenység stb. igazolása is a megfelelő dokumentumok feltöltésével történik.

 – FONTOS: Kérjük, hogy figyeljetek a kérvényetek státuszára is, hiszen a Felfüggesztett státuszú kérvény NEM minősül leadott kérvénynek! Leadott, érvényes kérvénynek csak az számít, amelyet végig kitöltöttetek és le is adtatok!

 – TIPP: A kérvényeteket a jelentkezési időszakban akár igazolások nélkül is leadhatjátok! Az érvényes jelentkezéshez csupán egy leadott kérvény kell, így, ha még nem állnak rendelkezésre a szükséges igazolások, akár azok nélkül is le lehet adni a kérvényt.

A szükséges igazolásokat a hiánypótlási időszak során EGYSZERI ALKALOMMAL lesz lehetőségetek pótolni. Ezért kérünk titeket, hogy csak legvégső esetben éljetek az összes dokumentum utólagos feltöltésének a lehetőségével, hiszen az egyszeri hiánypótlás azt is jelenti, hogy az esetleges hibákat utólag már nem tudjátok korrigálni!

 

A szükséges igazolásokat, azok típusait és az azokra járó pontszámokat részletesen az igazolásokhoz készült segédletben és a Felvételi Szabályzatban találhattok! Nézzétek át a Gyakran Ismételt Kérdéseket is!

 

Segédlet az igazolásokhoz

Felvételi Szabályzat

Gyakran Ismételt Kérdések

 

 

====>> Segítségkérés, kapcsolattartás

 

A jelentkezés teljes ideje alatt azon leszünk, hogy mindenben segítsünk nektek. Mivel a hiánypótlási időszakban csak egyszer lesz lehetőségetek javításra/hiánypótlásra, kérünk titeket minden probléma vagy bizonytalanság esetén kérdezzetek minket bátran!

Ha a Neptunnal kapcsolatban akad problémátok, akkor azt a neptun@kolhok.elte.hu címen, ha pedig a jelentkezéssel, igazolásokkal, akkor pedig a jelentkezes@kolhok.elte.hu címen tudjátok jelezni.

 

Ezen kívül létrehoztunk nektek egy csoportot a Facebookon, ahol szintén tehettek fel kérdéseket, illetve tájékozódhattok, hogy mások korábban mit kérdeztek, lehet, hogy a problémád így korábban már megválaszolásra került. A csoport linkje:

 

ELTE kollégiumok gólyái Facebook csoport

 

 

====>> Jelentkezés után

 

A KolHÖK csapata minden kérvényt átvizsgál és ellenőriz. A javítandó vagy hiányos kérvényeket mindenki a hiánypótlás kezdetén, augusztus 6-én reggel kapja majd vissza. A hiánypótlási időszak augusztus 6-án 8 órától augusztus 14-én 20 óráig tart.

FONTOS: A hiánypótlási időszakban CSAK EGYSZER lesz lehetőségetek javításra vagy hiánypótlásra! Csak akkor adjátok le a kérvényt, ha meggyőződtetek róla, hogy minden jó, és minden megfelelő igazolás fel van töltve a megfelelő helyre!

 

 

====>> Ponthatárhúzás és felvételi határozat

 

A hiánypótlási időszakot követően várhatóan augusztus 19-án kerül meghatározásra a ponthatár, ezzel együtt pedig az, hogy ki nyert felvételt valamelyik kollégiumba. Az, hogy pontosan melyik kollégiumba nyertetek felvételt, illetve az erről való további információk majd csak ezt követően kerülnek kiküldésre a felvételi határozatban.

 

====>> Várólistás jelentkezés

 

Akkor sem kell aggódnotok, ha esetleg nem kerültök be valamelyik kollégiumba az első körben, hiszen a várólistás jelentkezés során az év folyamán folyamatosan veszünk fel hallgatókat a megüresedő helyekre.

 

Ennyit tehát elöljáróban a kollégiumi jelentkezésről. Tanácsoljuk, hogy a fent említett Felvételi Szabályzatot és a segédanyagokat alaposan tanulmányozzátok át, és ha problémátok van, ne habozzatok segítséget kérni!

 

Lájkoljátok és kövessétek a KolHÖK Facebook oldalát és Instagram oldalát is, hogy első kézből értesüljetek a hírekről és a fontos dolgokról!

 

Sikeres felvételit kíván,

 

a KolHÖK csapata