VÁLASZTÁSOK 2016 – a Választási bizottság közleménye –

2016. szeptember 28-án, 21:00 kezdettel megtartott  ELTE Nándorfejérvári úti Tagkollégiumának Közgyűlésén megválasztásra került a Diákbizottság új elnöke, valamint a Diákbizottság további hat tagja.

A választás az Eötvös Loránd Tudományegyetem Kollégiumi Hallgatói Részönkormányzat Alapszabály 198. – 206. § szerint definiált ülésen, titkos szavazással történő választási mód szerint zajlott. A tisztújító Kollégiumi Közgyűlésen jelen volt a szavazati joggal rendelkező tagok több, mint 25%-a – pontosan 50 lakó -, így lehetőség adódott személyi kérdésekben dönteni.

A Választási bizottság felé egyetlen érvényes pályázat érkezett be Gaál Bencétől. A közgyűlésen Erdélyi Hanga, leköszönő Diákbizottsági elnök kisasszony személyesen is jelölte Gaál Bencét a Diákbizottság elnöki posztra, melyet ő elfogadott, majd megtartotta bemutatkozó beszédét. Gaál Bencét a Kollégiumi Közgyűlés 43 leadott szavazatból 38 igen, 0 nem és 5 érvénytelen szavazat mellett megválasztotta a kollégiumi Diákbizottság elnökének. Ezután következett a Diákbizottsági tagok megválasztása, ahol a már előre jelzett kilenc személyen kívül nem történt újabb jelölés. A Diákbizottságba jelentkező személyek – név szerint: Erdélyi Hanga, Görbedi Dóra, Kasnyik Adrienn, Kiss Renáta Alexandra, Molnár Attila, Molnár Ferenc Manfréd, Poór Katalin Anett, Surján Virág, valamint Vida Péter – megtartották bemutatkozó beszédüket. A szavazáson 42 leadott szavazatból – 38 érvényes és 4 érvénytelen arányában – a lentebb látható eredmény született.

1. Erdélyi Hanga           38 sz.

2. Kiss Renáta Alexandra          36 sz.

3. Vida Péter     35 sz.

4. Molnár Attila       30 sz.

5. Kasnyik Adrienn       22 sz.

6. Poór Katalin Anett       17 sz.

Ezáltal hat induló Diákbizottsági Tagságot nyert.

Budapest, 2016. október 5.