VÁLASZTÁSOK 2017 – A VÁLASZTÁSI BIZOTTSÁG KÖZLEMÉNYE –

2017.05.05-én, pénteken Áldorfai Gergő, az Ajtósi Dürer sori Tagkollégium Diákbizottságának elnöke eljuttatta lemondását a Választási bizottság részére, s egyben új diákbizottsági elnöki választás kiírását kérvényezte.

Ennek értelmében a Választási bizottság új diákbizottsági elnöki és alelnöki választásokat ír ki, melynek időpontja 2017. május 15-től 17-ig terjed.

Helyszín: ELTE Ajtósi Dürer sori Tagkollégium, 1146, Budapest, Ajtósi Dürer sor 23. Porta

Jelöltállítási időszak: 2017. május 8. hétfő 16:00 – 2017. május 12. péntek 16:00

A választás pontos időpontjai:

2017. május 15. 20.00-22.00

2017. május 16. 20.00-22.00

2017. május 17. 20.00-22.00

A jelöltállítás és a választás menete

A választás során 2 fős listákra lehet szavazni, melyek egy diákbizottsági elnökjelöltből és egy diákbizottsági alelnökjelöltből állnak. Az ADK DB elnökének és alelnökének bármely ADK HÖK tag indulhat, minden ADK HÖK tag választható, aki a jelölési időszakban ötven ADK HÖK tag támogató aláírásával érvényesen ellátott jelölőlapot a helyi választási bizottság felé lead – kivéve az ADK Kollégiumi Küldöttgyűlési szavazati joggal rendelkező tagjait, illetve az aktuálisan szintképviselői tisztségért induló ADK HÖK tagokat – illetve a Választási Bizottság felé legkésőbb a választás kezdetét megelőző 96. óráig egy programot lead. A program kötelező tartalmi elemét képezik a jelöltek tervei és elképzelései, megválasztásuk esetére. A programot a Választási bizottság e-mail címére valasztas@kolhok.elte.hu), a választás kezdetét megelőző 96 óráig kell eljuttatni. Amennyiben a diákbizottság valamely tagja nyeri el az elnöki vagy alelnöki mandátumot, korábbi kinevezéséből származó diákbizottsági tagsági mandátuma megszűnik.

Budapest, 2017. május 5.

ADK_elnoki_jelololap2017